5 Haziran 2017 Pazartesi

Baymak E10 Arıza Kodu Nedir

Baymak kombilerde en çok karşılaşılan sorun E10 arıza kodudur. Genelde ekranda bu hata kodu yer aldığında kullanıcılar yaşadığı sorunun sebepleri kadar çözümleri de merak edilir. Baymak E10 Arıza Kodu hakkında merak edilenleri sunduğumuz makalemizi tüm Baymak kombi kullanıcılarının incelemesini tavsiye ediyoruz. Çünkü makalemizde sorularınızın yanıtını bulabileceksiniz. Bu sorun neden yaşanır? Kullanıcı bu arıza durumunda ne ya da neler yapabilir? Genel anlamda aklınıza takılan tüm sorularınızın yanıtını sunacağız.Baymak E10 Arıza Kodu Nedir?
  • Baymak kombilerin hemen her modelinde düşük su basınç problemidir.

Baymak E10 Arıza Kodu Nasıl Çözümlenir?

Baymak kombide karşılaşılan E10 arıza kodunun çözümlenmesi için cihaza su basmanız yani tesisat su basıncını yükseltmeniz gerekmektedir. Baymak kombide su basma işlemi de çok basittir. Bu durumda aksi bir durum olmadığı sürece servis yardımı almanıza da gerek yoktur.

·         Baymak E10 Arızasının Çözümü: Baymak kombiye su basmak için önce doldurma musluğunu bulmanız gerekir. Baymak kombilerin modeline göre doldurma musluğunun yeri, şekli ve rengi değişmektedir. Genelde Baymak kombi altında monteli durumda mavi veya siyah renkte olur. Musluğu bulduğunuzda sola doğru çevirin. Su sesi geliyorsa doğru parçadır. Su sesini duyduktan sonra basıncı 1,5 bar değerine kadar yükseltin. Bu değere geldiğinde sorun çözümlenecektir. Doldurma musluğunu sağa çevirip kapatabilirsiniz. Kapatmayı unutmayın ki su basımı devam etmesin ve kombi bu sefer de yüksek su basınç sorunu vermesin.
Baymak kombiye su bastıktan sonra da sorunda düzelme olmadı ise resetleme işlemi yapmalısınız. Baymak kombinizin modeline göre resetleme işlemi değişmektedir. Resetleme düğmesini kullanarak resetleme işlemini uygulayın. Sorun düzelmezse eğer işlemi birkaç kez daha yapabilirsiniz.
Baymak kombiye su basma işlemi sırasında sorunla karşılaştığınızda veya işlemi yapamadığınız durumlarda İzmit ilçesinden İzmit Baymak Servisi’ne ulaşarak yardımları alabilirsiniz.

Baymak kombiye su basma sırasında;

1.       Doldurma musluğu elinizde kaldı kırıldıysa,
2.       Doldurma musluğunu çeviriyorsunuz ama boşa dönüyorsa,
3.       Doldurma musluğunu çevirdiniz, su sesi geliyor ama bar göstergesi sabit kalıyorsa,
4.       Su bastınız ama arıza kodu hala ekranda ve resetleme yapmanıza rağmen düzelmiyorsa bu durumlarda mutlaka uzman yardımı alın.

Çünkü bu gibi durumlarda parça değişimi gerekir. Parça değişimi adına da sizlerin uzman desteği alması gerekir. Bu konudaki yardımları almak üzere de mutlaka servisi aramalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder