20 Haziran 2017 Salı

Star Extra E97 Arızası

Baymak Star Extra model kombi kullanıcıları için hazırladığımız makalemizi incelediğinizde genellikle karşınıza çıkan ama sebebini bilmediğiniz bir arıza koduna yer vereceğiz. Star Extra model kombide E97 arıza kodu ile eminiz ki sizler de karşılaşmışsınızdır. Bu arıza durumunda neden sebep kadar çözüm de önemlidir. Tabi hangi parça veya parçalarda sorun olduğunu bilmek de her bir kullanıcının hakkıdır düşüncesi ile bilgiler paylaşıyor olacağız. Star Extra E97 Arızası nedir ve neden yaşanır? Ne gibi işlemler yapmak gerekir? Bilgi için mutlaka makalemizi inceleyiniz.

Star Extra E97 Arızası Nedir?

Yanlış enerji besleme arızasıdır. Yani voltaj problemi olarak da adlandırabiliriz.

Star Extra E97 Arızasında Kullanıcı Ne Yapabilir?

Bu arıza durumunda cihaz otomatik resetlenecektir. Bu sebeple resetleme işlemi uygulamadan bir süre kadar beklemenizi tavsiye ederiz. Voltajların düzelmesi ile sorunun da düzelme olasılığı vardır. Yalnız uzun süreli bekleme sonucunda eğer sonuç alamıyorsanız yani arıza durumu yine de devam ediyorsa bu durumda mutlaka uzman yardımı almalısınız. Önce dairenize gelen voltajda sorun olup olmadığına bakın, yani bir elektrikçiden yardım alarak dairenize gelen voltajı ölçtürün. Normal çıkarsa eğer sorun kombidedir. Düşük ya da yüksek çıkarsa elektrikçi size öneride bulunur ve gereken müdahaleyi de yapar.

Star Extra E97 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Daireye ve kombiye gelen voltajın normal değerde olmasına karşın arızanın devam ettiği durumlarda sorunun yerinde görülmesi gerekir. Bu sebeple tespit ve çözüm adına uzman yardımı almanız gerekir.

  •         Bu gibi durumlarda genelde karşımıza anakart arızası çıkar. Anakart düşük ya da yüksek gelen voltaj sebebi ile yanar veya hasar görür. Arızalı olarak tespit edilir ise tamiri yapılır veya değişimi yapılarak sorun çözümlenir.


Yalnız sorun anakarta yapılan müdahale sonrası çözümlense de arızanın tekrar etme seçeneği de vardır. Bu yüzden önerimiz “KOMBİ REGÜLATÖRÜ” kullanımıdır. Kombi regülatörü kullanmazsanız eğer arıza durumu tekrar edebilir. Tekrar ederse de anakart yeniden yanabilir. Bu durumda yine anakarta müdahale için ücret ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bu yüzden önerimiz arıza durumunu yeniden yaşasanız da yaşamasanız da kombi regülatörünü mutlaka kullanmanızdır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder