10 Eylül 2016 Cumartesi

Baymak Dolcevita E03 Arızası

Baymak Dolcevita kombi kullanıcılarını ilgilendirecek bir yazımız ile huzurlarınızdayız. Oluşturduğumuz bu bloğumuzda sizlere her zaman yardımcı olabilmek maksadı ile güncel bilgilerimizi kullanarak yazılarımızı bu bloğumuzda paylaşıyoruz. Baymak Dolcevita kombilerde karşınıza çıkabilecek bir arıza kodu hakkındaki bilgileri sizlere sunacağız. Dolcevita kombide e03 arızası yaşıyorsanız eğer yazımızı inceleyiniz. Sizlere yardımcı olabilecek her tür bilgiyi sizler için bu yazımızda sunuyor olacağız. Baymak Dolcevita kombide e03 arızası nedir? Bu durumda hangi parçalar arızalıdır? Sizlere hemen bilgisini sunalım.


Dolcevita kombide e03 arızası olduğu zaman bu durumda çalışma durur. Cihaz hiçbir konumda ısıtma sağlamaz ve sıcak su vermez. Bu arıza ile alakalı hava akış sorunu olduğunu da belirtebiliriz. Hava akış sorunlarında cihazın çeşidine göre hava akımına yardımcı olan parçalarda sorun olabilmektedir. Mesela örnek vermek gerekir ise; kullandığınız Dolcevita servisi kombi hermetik tip ise bu durumda arızalı olabilme ihtimali olan parçalar; başta prosestat, fan ve elektronik karttır. Prosestat arızalı ise tamiri olmaz ve değişimi gerekmektedir. Fan ya da elektronik kartta sorun var ise parçaların tamiri de yapılabilmektedir değişimi de yapılabilmektedir. Bu uygulama daha çok arıza durumlarına bağlı ya da kullanıcı talebine bağlı değişmektedir. Kullanıcı olarak da yapabileceğiniz hiçbir işlem yoktur. İşin kötü tarafı cihazı resetlemek de sorunu çözümlemeyecektir. Bu nedenle de Baymak Servisi yardımı almanız gerekmektedir. Dolcevita servisi kombi bacalı tip ise bu durumda; bina bacasına bağlı çalıştığı için baca çekimi kuvvetli olmayabilir yani baca tıkalı olabilir. Ya da baca sensöründe sorun olabilir. Baca eğer tıkalı ise biran önce temizletmeniz gerekir. Baca sensöründe sorun olduğunda ise mutlaka parçanın değişimi gerekmektedir. Parça tamiri olmamaktadır. Yani bu durumda da yine servis yardımı almanızda fayda vardır.


Dolcevita kombi kullanıcılarına özel hazırladığımız bu yazımızda e03 arızası hakkındaki bilgileri gerektiği şekilde sizlere sunduk. Parçalar konusundaki yardımları ya da arızanın onarımı konusundaki yardımları Baymak Servis ten almanız gerekmektedir. Maalesef ki bu arıza durumunda kullanıcı olarak yapmanız gereken hiçbir işlem veya uygulama bulunmaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder