10 Ocak 2017 Salı

Baymak Lambert E01 Arızası

Baymak Lambert E01 Arızası: Lambert kombide kullanıcıların sıklıkla yaşamış olduğu arızalardan biride e01 arızasıdır. E01 arızası nedir ve arıza durumunun sebebi neyden kaynaklı olabilir? Lambert kombide e01 uyarısı varsa bu anlamda kullanıcı direk servisi mi çağırmalı yoksa servis öncesi yapılacak işlemler bulunmakta mıdır bu konularında sizleri bilgilendirelim.


Baymak Lambert E01 Arızası Nedir?

Baymak lambert e01 arızası; kombinin ateşleme yapmadığı anlamına gelmektedir. Kullanmış olduğunuz kombi ateşleme yapmıyor ise bu durumda kombi ekranında e01 arıza uyarı kodu belirir. Cihaz ateşleme işlemini yapamadığından dolayı randıman sağlamaz ve arızaya geçer. Kombide ortaya çıkan bu durum sonucu sıcak su alınamaz ve peteklerde ısınma olmaz. 

Baymak Lambert E01 Arızasında Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

 Kombi ateşleme yapmadığı zaman kullanıcılar servis öncesi birkaç işlem yapmalıdır. İşte o işlemlerden bazıları: 

Öncelikle kapı dışında ve daire içinde yer alan gaz vanalarının kontrolü sağlanmalıdır. Gaz vanaları kapalı ise açılmalıdır. Gaz vanasının açık mı kapalımı olduğunu şu şekilde anlayabilirsiniz. Gaz vanası, gaz borusuna paralel ise açık konumdadır. Yapılan kontrollerin ardından tüm vanalar açık fakat Baymak kombide ateşleme problemi devam ediyor ise bu durumda kombinin basıncı kontrol edilmelidir. Kombi basıncı genelde 1,5 bar seviyesinde olmalıdır. Basıncın 1 in altına düşmesi sonucu kombi ateşleme yapmaz ve arızaya geçer. Kullanmış olduğunuz kombinin basıncı 1 in altında ise Baymak kombinize su basmanız gerekir. Düşen Lambert kombi basıncını yükseltmek için kombinin altında yer alan doldurma musluğunu kullanmalısınız. Kombi bar basıncının normal değere gelmesinin ardından kombi resetlenmelidir. Kombiye reset atma en fazla üç kez yapılmalıdır. 

Şayet kullanmış olduğunuz Lambert kombi tüm bu müdahalelere rağmen düzelmedi ise bu durumda kombi içinde arızalı parçalar olabilir. 

Baymak Lambert Kombi E01 Arızasında Hangi Parçalarda Sorun Olabilmektedir?

Bu parçalar hakkında sizlere kısaca bilgiler verelim. Kombi ana kartı, gaz valfi ve iyonizasyon elektrotunda sorun olabilir. Bu parçalarda meydana gelen arıza nedeni ile kombi ateşleme yapmaz. Hangi parçalardan sorun yaşandığının tespiti için mutlaka servis çağırmalısınız.


Baymak lambert e01 arızası yaşamanız durumunda servisimizi arayarak konu hakkında detaylı bilgiler alabilir ve servis imkanlarımızdan sizlerde yararlanabilirsiniz. Günün her saati uzman teknisyenlerimiz ile siz kullanıcılarımıza hızlı ve garantili çözümler sağlamaya devam ediyoruz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder