8 Eylül 2021 Çarşamba

Baymak Falke Kombide E01 Arızası Nedir?

 

Baymak Falke kullanıcıları için bir makale hazırladık ve bu makalemizde karşınıza en çok çıkan arıza durumu hakkında merak edilenleri sunacağız. Makalemizi incelediğinizde Falke kombide E01 hata kodu hakkında gereken bilgilerin tümüne ulaşabileceksiniz. Baymak Falke Kombide E01 Arızası nedir? Bu sorun neden yaşanır? Sorun nasıl çözümlenir? Bu sorunda kullanıcı olarak yapılabilecek herhangi bir işlem ya da müdahale var mıdır? Sorularınızın yanıtı için makalemizi mutlaka inceleyiniz.

Baymak Falke Kombide E01 Arızası Nedir?

Brülörde ateşleme olmadığını belirten arıza kodudur.

Falke E01 Arızasında Kullanıcı Ne Yapmalı?

Baymak Falke model kombinizde E01 hata kodu ile karşılaştığınız zaman servisi aramadan önce yapmanız gereken birkaç işlem bulunmaktadır. Sizlere bu bilgileri servis öncesi sunalım. Uygulamaları mutlaka yapın veya kontrolleri sağlayın. Bu şekilde belki de sorunun kaynağını bulabilir veya sorunu kendiniz de çözümleyebilirsiniz.

  • Öncelikle gaz girişlerine bakın: Yani konutunuzda gaz olup olmadığını kontrol edin. Mesela ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırmayı deneyin. Ocağınızın çalışır olması dairenizde gaz olduğu, ocağınızın da çalışmıyor olması dairenizde gaz olmadığı anlamına gelir. Ocak çalışmıyorsa eğer kapı dışında yer alan ana vanayı kontrol edin. Vana kapalı ise (boru ile aynı hizada değilse) açın konuma (boru ile aynı hizaya) getirin. Gaz vanası zaten açık durumda ise bu durumda bölgede gaz çalışması olabilir ve bu sebeple gazınız kesik olabilir. Muhtemelen bu sorun komşularınızda da vardır. Gaz vanasında mühür görürseniz bu fatura ödenmediği için gazınızın kesildiği anlamına gelir. Faturayı ödeyin, doğalgaz firmasını arayın ve mührün açılmasını sağlayın. Sorun düzelecektir. Ocak çalışır durumda ise Falke kombi yanındaki gaz vanasına bakın, kapalı ise açın. Açık durumda ise kombide sorun vardır.
  • Kombiyi resetleyin: Baymak Falke model kombinizde böyle bir sorunla karşılaştığınız zaman gaz kontrolü sonrasında resetleme işlemi yapabilirsiniz. Falke model kombilerin de kendi içlerinde çeşitleri olduğu için resetleme uygulaması değişebilmektedir. Bu gibi durumlarda resetleme işlemi panelde yer alan reset düğmesine göre değişir. Paneli kontrol edin ve sizi yönlendirecek resetleme uygulamasını yapın. Sorun resetleme sonrasında düzelmez ise resetleme işlemini birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz.

Uygulama ve kontrolleri yaptınız fakat sorun hala devam etmekte ise bu durumda yapabileceğiniz başka bir işlem bulunmamaktadır. Teknik açıdan başka bir müdahalede bulunmadan, bu işte uzman yardımı almalısınız. Uzman yardımı aldığınız sürece sorun yerinde görülüp, tespit edilecek ve gereken müdahale ile problem çözümlenecektir.

Falke Kombide E01 Arızası Nasıl Çözümlenir?

Falke kombide karşılaşılan bu sorunun çözümlenmesi adına önce arızanın tespit edilmesi gerekir. Arıza tespiti için de uzman servis ekibi yardımı almalısınız. Uzman servis ekiplerince arıza durumu yerinde görülür ve tespit yerinde yapılır ise sorun da onayınız alınarak çözümlenmiş olur. Sizleri yine de bu soruna sebep olabilecek parçalar hakkında bilgilendirelim…

  • ·       Elektronik kart problemi
  • ·       İyonizasyon ateşleme elektrodu problemi
  • ·       Gaz valfi problemi

Baymak Falke Kombide E01 Arızası hakkında sunabileceğimiz bilgiler bu şekildedir. Ateşleme sorunlarının genelinde karşımıza bu parçalardan biri ya da birkaçı arızalı olarak çıkar. Bu gibi durumlarda önerilen her daim uzman yardımı almaktır. Alanında uzman servis ekiplerden yardım alırsanız eğer sorun kısa sürede tespit edilerek çözümlenmiş olur. Bu arıza durumunda Baymak Servisi hizmeti sunan firmamızı arayabilirsiniz.

 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder