13 Mayıs 2019 Pazartesi

Baymak Lambert Attivo Kombiye Su Basma


Baymak Lambert Attivo model kombiler, tesisat basıncı düştüğünde ekranda F37 arızası vermektedir. Bu hata kodu ile karşılaşan kullanıcılar tesisat basıncını yükseltmelidir. Yani kombi tesisatına su basma işlemi uygulamalıdır. İşlem nasıl yapılır kısaca anlatalım.

Baymak Lambert Attivo Kombi Basıncını Artırma

  • Kombinin önce sağ alt kısmına doğru eğilerek bar göstergesini yani manometreyi görüntüleyin. Manometredeki değer 1 in altını gösteriyordur. Yani düşük demektir.
  • Şimdi kombinin karşı hizasına yani sol alt kısmına doğru bakın. Orada mavi renkte plastik uçlu bir musluk göreceksiniz.
  • Bu musluğu kendi solunuza doğru çevirin. Sol tarafa doğru çevirdiğinizde su sesi geldiğini duyacaksınız.
  • Su sesi duyduğunuzda basınç göstergesine bakın, ilerleme olacaktır. Bu ilerleme 1 ile 2 bar arasına gelmelidir.
  • Bu değere geldiği zaman doldurma musluğunu sağa çevirerek kapatın ve musluğu iyice sıkarak açık kalmadığından emin olun.
  • İşlem bitiminde kombi ekranına baktığınızda “AP” uyarısı verdiğini görürsünüz. Bu uyarı kombi anakartının parçaların çalışabilirliğini kontrol ettiğini gösterir. Hiçbir tuşa basmazsanız birkaç dakika içerisinde ekrandan bu uyarı kodu gider ve cihaz normale döner. Bu işlemin yapılmasını istemiyorsanız da direk “R” tuşuna bir kez basarak cihazı çalıştırabilirsiniz.

İşlem aslında çok basittir. Fakat bazen aksilikler olabilmektedir. Yani musluk sıkışır dönmez, döner ancak su sesi gelmez, su sesi gelir bar göstergesi sabit kalır, su basılır ancak F37 arızası devam eder ya da cihaz bu sefer de farklı arızaya geçer. Tüm bu durumlarda servis yardımı almak gerekir. Yani işi uzmanına bırakmak gerekir.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder