26 Şubat 2018 Pazartesi

Baymak Kombide Atık Gaz Sorunu


Baymak Kombide Atık Gaz Sorunu ile karşılaşan kullanıcılar bu yazımızı mutlaka okumalı. İşin uzmanından bizzat alınan bilgileri sizler için sunacağız. Yaşadığınız sorun hakkında bilinçli olmak isterseniz bu yazımızı inceleyiniz.

Baymak Kombide Atık Gaz Sorunu Nedir?
İşin Uzmanı Yanıtlıyor
Baymak kombilerde hava akış sorunu olarak da adlandırabileceğimiz bir arıza durumudur. Cihazın temiz havayı alamadığını veya yanma sonrasında oluşan atık gazı dışarı gönderemediğini belirtir.
Kullanıcı Ne Yapabilir?
Aslında bu arıza durumunda kullanıcının yapması gereken bir uygulama yoktur. Ancak yine de resetleme işlemi yapılmalıdır. Baymak kombilerin çeşit ve modeline göre değişen resetleme düğmeleri vardır. R harfinde bir düğme varsa basın. Reset yazan bir düğme varsa basın. Düğme R konumuna çevriliyorsa çevirerek cihaza reset atın. Sorun düzelmediyse işlemi toplamda 3 kez tekrarlayın. Arıza aynen devam ediyorsa Baymak Servisi çağırın.
Arıza Nasıl Çözümlenir?
Arızanın çözümlenmesi için önce soruna yerinde bakmak gerekir. Baymak kombilerin hermetik, bacalı ve yoğuşmalı çeşitleri vardır. Atık gaz tahliyesi de çeşidine göre farklı şekildedir.
Kullanılan Baymak Hermetik Kombiyse;
·         Fan, anakart, prosestat gibi önemli parçalarda sorun olabilir. Baca uzatması ya da ek dirsek gibi işlemler yapıldıysa eğer atık gaz devresi sorunu yaşanabilir. Baca yerinde çıktıysa yine bu sorun yaşanabilir.
Kullanılan Baymak Bacalı Kombiyse;
·         Baca sensöründe arıza olabilir, baca tıkanmış olabilir, baca çekmiyor olabilir ya da anakart arızası olabilir.
Kullanılan Baymak Yoğuşmalı Kombiyse;
·         Fan ya da anakartta sorun olabilir. Bacaya ek dirsek takıldıysa veya uzatma işlemi yapıldıysa baca ebatı uygun olmadığı için sorun yaşanıyor olabilir. Baca eğiminde sorun olabilir veya baca yerinden çıkmış olabilir.
Belirtilen bu durumlar muhtemel durumlardır. Ancak yine de soruna yerinde bakmak gerekir. Bu yüzden uzman desteği almalısınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder